Muzikál Bídníci


Marta Jandová

Marta Jandová

Marta Jandová je dcerou velmi známého zpěváka a frontmana české skupiny Olympic - Petra Jandy. Narodila se v Praze 13. 4. 1974 ve znamení Berana.

Hudební kariéra Marty Jandové začala v Německu, kam odcestovala původně jen na rok. V Německu se jí nakonec ale zalíbilo a založila zde skupinu Die Happy, která se postupně stala více a více populární a to hlavně díky neotřelému způsobu podání jejich hudby. Jak skupina, tak i samotná Marta Jandová takto nabírá na popularitě. Skupině se i nadále věnuje a mají za sebou již několik úspěšných alb a koncertů.

V roce 2008 se zpěvačka rozešla s německým zpěvákem přezdívaným Sasha, se kterým byla víc jak čtyři roky. Nyní se stále častěji vrací do České republiky, a slyšet ji můžete v muzikálu Mona Lisa. Původně měla hrát roli sestry Mony Lisy - Margerity Amadori, ale později po odchodu Ivety Bartošové získala dokonce i hlavní roli, ve které se ji velmi daří.

V roce 2009 se stává porotkyní v populární soutěži Česko-Slovenská SUPERSTAR a účastní se konkurzů po českých i slovenských městech. Ten, kdo měl odvahu se těchto konkurzů účastnit může jistě potvrdit, že jako porotkyně, Marta Jandová nikoho rozhodně nešetří. Marta Jandová dokonce připouští: "Se lží se člověk nikam nedostane, já říkám všem pravdu, i když je to někdy blbý".