Muzikál Bídníci


Michael Foret

Michael Foret

Michael Foret se narodil 20. září 1986 v Prostějově. Do 15 let se aktivně věnoval sportu: na základní škole závodně provozoval lehkou atletiku, hrál tenis, volejbal… Od 13 let hraje na kytaru a zkouší psát své vlastní písně. Na střední škole potom vystupuje na různých kulturních akcích a soutěžích. V 18 letech se zúčastní televizní hudební soutěže Česko hledá SuperStar, kde se z necelých 9 000 přihlášených probojuje od finále na 6. místo. Získává smlouvu s hudebním vydavatelstvím SONY BMG a 18. dubna 2006 vydává Ondřejem Soukupem produkovanou debutovou desku „FORTE“. Rovněž si zahraje menší roli v teenagerovském filmu Experti, kde nazpívá titulní píseň „Expert“. Po „mediální bublině“ kolem SuperStar se Michael ubírá do ústraní, začíná studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka a zakládá společně s Adamem Kollerem kapelu ForetGump. Po dvou letech koncertování se kapela rozpadá a Michael začíná spolupracovat s Matějem Portešem a Filipem Gemrothem z kapely Toneless na své druhé, tentokrát zcela autorské, desce.

Michaelovo poslední album nese název „UVNITŘ“ a natáčelo se od srpna do prosince 2008 průběžně ve studiu Svárov a v domácích studiích Matěje a Filipa. Album „UVNITŘ“ vyšlo v březnu 2009 a dočkalo se přívětivého uznání kritiků a fanoušků i méně středoproudého vnímání.

Michael Foret nyní s úspěchem účinkuje v muzikálu Děti ráje, kde představuje jednu z hlavních rolí "Mickeyho", mladého hudebníka a od března roku 2012 ho můžeme vídat v divadle Goja Music Hall v Praze jako "Enjolrase", hrdinského vůdce revolucionářů, v nové české inscenaci jednoho z nejlepších a nejslavnějších světových muzikálů Les Miserables Bídníci.

Kromě muzikálů se Michael věnuje zejména koncertní činnosti svého, ale i převzatého repertoárů, ať už sólově s kytarou, tak se svoji vlastní kapelou.

Na jaře příštího roku ho můžeme vidět ještě v jednom projektu. A to v novém českém filmu "Probudím se Včera" režiséra Miloslava Šmídmajera, kde si Michael zahrál menší roli skejťáka "studenta Hrachovce". Plánovaná premiéra filmu je v březnu 2012.

V roce 2012 vydá Michael Foret dlouho očekávané nové studiové album, jehož podrobnosti zatím nejsou známy.

Michael Foret je inspirován muzikanty a umělci jako jsou Pink Floyd, Kate Bush, Coldplay, Peter Gabriel, Norah Jones nebo Abba.