Muzikál Bídníci


Renáta Podlipská

Renáta Podlipská

Tři měsíce po dokončení studia střední odborné školy uspěla v konkurzu do Souboru písní a tanců (ČSPT) a přestěhovala se do Prahy.

Po dvouletém působení v tomto tělese začala studovat na Konzervatoři Jaroslava Ježka, obor zpěv. S nástupem na Konzervatoř přišla i nabídka na umělecké angažmá v zahraničí, kde působila celkem 5 let (Norsko, Itálie, Rakousko, Švýcarsko).

V roce 1994 dostala nabídku hlavní role, role Máří Magdalény, v muzikálu Jesus Christ Superstar (v alternaci s Bárou Basikovou). Po derniéře tohoto úspěšného muzikálového představení ztvárnila roli Ježibaby (s Yvonne Přenosilovou) v muzikálu Rusalka. Od roku 1999 jste ji mohli slyšet v představení Johanka z Arku, v roli Svaté Kateřiny. Dále pak v úspěšném projektu Bídníci, tady v roli Mme. Thenardieu (divadelní „manželka“ Jiřího Korna), jako offstage v muzikálu Cats, doktorka Irena v Tajemství Daniela Landy a další role v muzikálech Producenti, Jack Rozparovač, Carmen a Štěpánovku v Landově Krysaři. V roce 2011 hraje macechu v muzikálu Popelka na ledě.

Diskografie:
Twist in my sobriety - CD Rock s Ježíšem
Možná, možná ne - CD Fajn rock music
Mám rád vůni tvý kůže - spolupráce s Pavlem Vítkem
CD Výběr z muzikálu Hamlet
CD Johanka z Arku
Řada titulů ve spolupráci se skupinou Style

TV pořady:
Ježíš a tisíc panáčků - o muzikálu Jesus Christ Superstar
Život je zebra - po boku Lucie Bílé
Bára B. - ukázky spolupráce s Bárou Basikovou
Podílela se také na natáčení pořadů Michala Pavlíčka - Na Kloboučku