Muzikál Bídníci


Vlaďka Skalová

Vlaďka Skalová

Vlaďka Skalová se narodila 3. 6. 1991 v Benešově. Celé dětství prožila v Kolíně.

Od mala navštěvovala Základní uměleckou školu Fr. Kmocha v Kolíně, kde se učila hrát na kytaru, klavír, zpívala ve sboru a chodila na sólový zpěv. Zpívá od svých pěti let. Dále také chodila do dramatického kroužku Drak a navštěvovala hodiny tance.

V roce 2004 nazpívala úryvek melodie do hry Richard III. pro kladenské divadlo.

Roku 2006 vyhrála místní pěveckou soutěž Zlatý slavíček.

V současnosti studuje v Praze Konzervatoř Jaroslava Ježka – obor Muzikál, kde studuje zpěv u pana profesora Tomáše Berouna. Momentálně studuje poslední ročník a čeká ji absolutorium. Ve výuce se orientuje na muzikálové árie a vedle toho je jejím oblíbeným žánrem šanson. Zaměřuje se na šansony Edith Piaf.

V roce 2008 účinkovala na koncertu muzikálového oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka, které funguje pod vedením pana profesora Eduarda Klezly, Broadway plná muzikálů. Na tomto koncertě si zazpívala píseň Brána milenců z muzikálu Rebelové.

V roce 2010 natočila reklamu pro Českou spořitelnu.

V roce 2011 se konal již druhý koncert muzikálového oddělení KJJ Broadway plná muzikálů, kde tentokrát ztvárnila zpěvačku Edith Piaf se šansony Les Blouses Blanches a Milord. Na tomto koncertě si také zahrála postavu Mandalénky z muzikálu Kat Mydlář.

Souběžně se studiem na KJJ v současnosti dokončuje třísemestrální kombinované studium na UK – obor Učitelství v ZUŠ, SOŠ a Konzervatoři.

Od března 2012 bude účinkovat v roli Eponiny v muzikálu Bídníci v divadle Goja Music Hall.