Muzikál Bídníci


Magda Malá

Magda Malá

Magda Malá se narodila 14. července 1967 v Chebu, kde také navštěvovala základní devítiletou školu. Osm let chodila do dětského pěveckého sboru a při vzpomínkách na svou učitelku zpěvu Naďu Šafránkovou říká: “Chudák učitelka! Byla určitě ráda, že se mně »zbavila«, ale také ráda, že jsem si v Praze našla své místo.” Magda vystudovala Státní konzervatoř, obor pop – jazz pod vedením profesorů Lídy Nopové a Vítězslava Hádla. Pěveckou kariéru odstartovala ve skupině Allegro Michala Davida, následovalo hostování v programu Heleny Vondráčkové a koncertování se skupinou Precedens.

Hlavní vlnou, která Magdu pohltila se vším všudy ale byly muzikály. Její první zkušeností byla nádherná role Eponiny ve světoznámém muzikálu na motivy románu Victora Huga – Les Misérables - Bídníci. O rok později Magda ztvárnila Clarissu v muzikálu 451o Fahrenheita. Její další muzikálovou příležitostí bylo pětileté účinkování v nejúspěšnějším českém muzikálu všech dob, v muzikálu Dracula. Skoro každý večer stála na jevišti, a to buď coby krásná a zamilovaná Lorraine, anebo žárlivá a rozverná Větrná Nymfa. Richard Hes se tenkrát o Magdě vyjádřil jako o malé mořské víle, ač nemohl tušit, že o čtyři roky později Magda tuto roli nazpívá pro pohádkové baletní představení Malá mořská víla, spojené s vodní produkcí Křižíkovy fontány. Ještě předtím se však Magda pravidelně objevovala na jevišti Divadla Jiřího Grossmanna jako Kráska v muzikálu Kráska a zvíře.

Magda má za sebou i několik filmových a televizních rolí, dabingové zkušenosti a také řadu nosičů pro děti. V roce 2000 Magdě vyšlo album duetů s Petrem Dopitou pod názvem Tak to chtěl Bůh. V září 2001 přivedla na svět dcerku Magdalénku a na čas se stáhla z veřejného života, aby se své dceři mohla naplno věnovat.

V roce 2003 začala opět vystupovat coby Eponina v muzikálu Bídníci a na podzim roku 2004 se její muzikálový rejstřík rozšířil o hlavní roli Kim v muzikálu Miss Saigon.

V roce 2005 Magda natočila své první sólové album s názvem Já doufám dál… a stala se zakladatelkou obecně prospěšné společnosti Mater et pueri, jejímž cílem je pomáhat maminkám v tísni. „Ten krásný pocit, když někomu pomůžete, se nedá s ničím srovnat,“ říká Magda.

V roce 2009 se Magdě narodila dcera Terezka.